Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019

ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΕΔ Θρίλλερ στην καταμέτρηση!!! Ολα τα αποτελέσματα

Η «Περιφερειακή Αυτοδιοικητική Συνεργασία Στερεάς» του Δήμαρχου Καρπενησίου Νίκου Σουλιώτη, επικράτησε με βραχεία κεφαλή της «Ανεξάρτητης Αυτοδιοικητικής Συνεργασίας Στερεάς» του Δημάρχου Κύμης – Αλιβερίου Θανάση Μπουραντά, στις εκλογές της ΠΕΔ. 
Συγκεκριμένα η παράταξη του συγκέντρωσε το 50%+1 ή αλλιώς 61 ψηφοδέλτια έναντι 56 του αντίπαλου συνδυασμού.
Η καταμέτρηση των ψηφοδελτίων ανέδειξε ένα πραγματικο θρίλερ.
Μέχρι και το 97ο ψηφοδέλτιο η παράταξη του κ. Σουλιώτη είχε ελαφρύ προβάδισμα αλλά με ένα σερί 11-0 ο έτερος συνδυασμός πήρε προβάδισμα +2 ψηφοδελτίων. 

Μέχρι και το 115ο ψηφοδέλτιο υπήρχε ισοπαλία (56-56), καθώς εντωμεταξύ είχαν αναδειχθεί και δύο (2) λευκά και ένα (1) άκυρο, αλλά τελικά τα τελευταία τέσσερα ανήκαν όλα στην «Περιφερειακή Αυτοδιοικητική Συνεργασία Στερεάς».

Εκ των υστέρων διαπιστώθηκε ότι ένα ακόμη ψηφοδέλτιο ανήκε στην παράταξη που επικράτησε και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 61-56.


Ένσταση επί της διαδικασίας κατέθεσε ο δημοτικός σύμβουλος του Δήμου Χαλκιδέων και της Λαϊκής Συσπείρωσης, Βαγγέλης Σταματούκος επειδή κρίθηκε εκπρόθεσμη η υποψηφιότητά του για το ΔΣ της ΠΕΔ (κατατέθηκε πέντε λεπτά πριν την έναρξη της ΓΣ).

Ο ίδιος καθώς και οι δημοτικοί σύμβουλοι Αλέξανδρος Μιχαηλίδης (Εύβοια) και Νώντας Κουτσικώνας (Βοιωτίας) δε συμμετείχαν στην ψηφοφορία.


τα τελικά αποτελέσματα:


Περιφερειακή Αυτοδιοικητική Συνεργασία Στερεάς (61) 

Υποψήφιοι Δήμαρχοι (8)


ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 35

ΚΟΝΤΖΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34

ΛΙΟΛΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 31

ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 53

ΣΤΙΒΑΚΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 44

ΣΥΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 35

ΤΑΓΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30

ΧΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29


Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι (3)

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 14

ΚΟΥΤΣΟΒΕΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 41

ΜΗΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 33

ΦΩΣΚΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 34

ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 36


Υποψήφιοι Γ.Σ. ΚΕΔΕ (5)

ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 28

ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 22

ΚΑΘΑΡΟΣΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 27

ΝΤΑΒΑΛΟΥΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 28

 ΝΤΑΝΤΟΥΜΗ ΙΩΑΝΝΑ 14

ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 30

ΣΒΕΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 17

ΣΟΥΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 20

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 25

ΦΛΩΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 13



«Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική Συνεργασία Στερεάς (56)

 Υποψήφιοι Δήμαρχοι (56) 

ΒΑΚΑ ΕΛΕΝΗ 45

ΖΕΚΕΝΤΕΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 28

ΚΑΠΕΝΤΖΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 35

ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 41

ΨΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 43


Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι (5)

ΓΚΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 41

ΚΩΣΤΑΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 37

ΛΙΟΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 24

ΜΑΤΡΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 20

ΜΠΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 20

ΡΟΥΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34

ΣΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ 26

ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 26


Υποψήφιοι Γ.Σ. ΚΕΔΕ (4)

ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 32

ΠΑΓΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 28

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 28

ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 27

ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) 33

*εκλέγονται όσοι είναι με έντονα γράμματα


Τέλος για το Εποπτικό:

ΓΚΟΓΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 64

ΚΕΡΑΤΣΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 52

ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 49

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 42


 ΠΗΓΗ Lamia report

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου